چاپ فلزات | خدمات چاپ سیلک

صنایع چاپ فلزات ایران نشان با پشتوانه پرسنل مجرب و متخصص و بهره گیری از متد جدید وعلمی در این صنعت ،توانسته بهترین کیفیت را با مناسب ترین قیمت به مشتریان خود ارائه دهد. کیفیت برتر درخدمات ،بهترین تبلیغ برای تلاش همکاران ما در این مجموعه می باشد.

چاپ فلزات جزء تخصصی ترین فرآیند چاپ در ایران نشان می باشد.

صنعتگران محترم می توانند با ارسال نمونه کار خود به همراه نقشه در کوتاه ترین زمان ممکن به نتیجه مطلوب دست یابند حتی در کمتر از 12 ساعتسرعت عمل در کار نتیجه یک اتفاق نیست بر حسب تجربه می باشد.

ایران نشان دارای تجهیزات کامل چاپ فلزات و چاپ سیلک می باشد و تمام مراحل تهیه فرم و فرآیند چاپ در درون مجموعه انجام می شود.

چاپ بر روی سطوح فلزی رنگ شده از قبیل استیل و آلومینیوم به مرکب هایی با پوشش بالا ، ثبات ، پایداری و از همه مهمتر تحمل حرارت تولید شده توسط تابلو برقمیباشد لذا در این مجموعه تمامی مرکب ها متناسب با سطح چاپی انتخاب میگردد .

مجموعه چاپ فلزات ایران نشان چاپی با کیفیت بسیار بالا با کمترین زمان محصول شما صنعتگران را اماده تحویل می نماید.

اما چاپ بر روی تابلو برق هایی که فاقد رنگ و پوشش میباشند توسط مرکب های کوره ای انجام میشوند که توسط کوره با دمای 350 درجه سانتی گراد پخته میشود بعداز مرحله حرارت دهی رنگ کاملا ثابت ، ضد خش و از همه مهمتر ثبات چاپ در برابر حلال ها میباشد.

چاپ بر روی فلزات

چاپ ایران نشان توانایی چاپ بر روی فلزات فاقد رنگ را به روش الکترو شیمیایی و لیزر را دارا میباشد در این روش چاپ با استفاده از شابلون های مخصوص چاپ فلز و مایعالکترولیت فلزات و جریان برق امکان پذیر میباشد.

نحوه چاپ بر روی فلزات به رنگ شدن یا بدون رنگ بودن سطح بستگی دارد.

اگر سطوح ما بدون رنگ باشد بایستی از مرکب های حرارتی استفاده کرد که این مرکب ها مخصوص سطوح لعاب دار و فلز میباشند که بعد از چاپ باید وارد کوره با دمای بالای 150 درجه شده و به مدت 20 دقیقه حرارت ببیند.

چاپ فلز زمانی که به شکل کوره ای انجام میشود باید دقت نمود که رنگ ها کمی در زمان پخت تیره میشوند و این نکته را باید لحاظ نمود.

اما برای سطوح رنگ شده که به شکل استاتیک میباشد میتوان از مرکب های مخصوص به بیس رنگ سطح چاپی بستگی داردکه میتوان برای چاپ اینگونه فلزات از مرکب های pvcیاpp استفاده کرد.

یکی دیگر از روش های چاپی که برای چاپ فلزات میتوان نام برد چاپ افست حلب میباشد که در این روش چاپ فلزات برای چاپ حلب استفاده میشود که بیشترین کاربرد را در صنعت قوطی سازی راداردچاپ در این روش به صورت رول و شیت میباشد.

ایران نشان دارای تجهیزات کامل چاپ فلزات و چاپ سیلک  می باشد و تمام مراحل تهیه فرم و فرایند چاپ در درون مجموعه انجام می شود.

خدمات چاپ سیلک ایران نشان با پشتوانه پرسنل مجرب و متخصص توانسته بهترین کیفیت را با مناسب ترین قیمت به مشتریان خود ارائه دهد.

روش رول

چاپ رول به صورت پیوسته و یکپارچه است و دستگاه دارای کوره خشک کن می باشد.

روش شیت

این روش چاپ ورق بسته به ابعاد دستگاه که اکثرا 2 متر در 1 متر است وارد دستگاه شده و بعد چاپ وارد کوره می شود و مرکب چاپ شده خشک میگردد.اگر محصول برای قوطی های غذایی یا بهداشتی مصرف گردد باید داخل انها با لاک مواد غذایی پوشش داده شود.

در عصر جدید و با پیشرفت تکنولوژی چاپ فلزات به وسیله پرینتر های رومیزی و چاپگرهای با ابعاد بزرگ امکان پذیر شده است که با استفاده از جوهر عمل چاپ روی فلز را انجام میدهد فرایند خشک شدن جوهر در این فرایند به وسیله نور uv انجام می گیرد.

مزیت این روش نسبت به شیوه های دیگر سرعت بالای چاپ و حذف مرحله فرم سازی می باشد و کیفیت چاپ و تنوع رنگ ها با پله های مختلف رنگی می باشد که میتوان تصاویر را چاپ کرد.

اما عیب این روش نسبت به سیستم های دیگر عدم ثبات مرکب بر روی سطح فلز و کم رنگ شدن رنگ آن در مرور زمان می باشد که علت آن پایین بودن قدرت جوهر میباشد.

از نظر میزان پوشش دهی و ضخامت مرکب بر روی سطوح چاپی ، چاپ سیلک دارای پوشش بسیار بالایی می باشد که قسمت های چاپ شده بعد از فرایند چاپ دارایبرجسته گی می شود و چاپ افست کمترین پوشش را بر روی سطح فلز را دارا است.

محصول تولیدی شیوه چاپ

در چاپ فلزات بر اساس نوع محصول تولیدی شیوه چاپ انتخاب می گردد به طور مثال برای چاپ حلب و قوطی سازی از چاپ فلز افست استفاده میشود و برای چاپ پنل های فلزی و کارهای خاص از چاپ فلز سیک استفاده میشود و از چاپ تامپو برای چاپ بر روی قطعات فلزی که دارای قوص و شکل هندسی خاص می باشند استفاده میگردد.

البته برای چاپ روی سطوح گرد به غیر از چاپ تامپو میتوان از چاپ سیلک هم میتوان استفادم کرد در این دو شیوه با استفاده از تجهیزات گرد زن و فیکسچر مخصوص قطعه چاپ بر روی سطوح گرد انجام می شود.

تابلو های فلزی که با روش سیلک چاپ شده اند توسط مرکب های غیر سرامیکی بین 10 تا 15 سال دوام دارند. این به طور قابل توجهی از پوستر های کاغذی با عمر کوتاه ولی نه به دوام تابلوهای شیشه ای لعابدار ماندگار تر هستند.

مهمترین مساله مورد نیاز در مورد چاپ فلز دوام مرکب ان است که این به مقاومت در برابر نور،اب وهوا به میزان چسبندگی بر می گردد.

انواع روش چاپ فلزات

در برخی از موارد چاپ روی فلز به شکل اسید کاری انجاممیشود یعنی ابتدا به روش اسید کاری سطخ فلز گود میشودسپس به وسیله رنگ داخل فضاهای گود پر میشود و نوشته هابه شکل رنگی ظاهر میگردند.

البته به وسیله لیزر هم میتوان روی فلز حکاکی گرد ولی چون عمق حکاکی پایین است نمیتوان ان را رنگی نمود.

مزایا روش چاپ با چاپ لیزر یا حکاکی لیزری این است که چاپ را میتوان به شکل رنگی و تن های مختلف خاکستری به وجود اورد اما حکاکی لیزری فقط میتوان به رنگ مشکی وسفید دست یافت.

البته روش دیگری با عنوان چاپ فلزات الکترو شیمیایی وجود دارد که با استفاده از جریان مستقیم برق و محلول الکترولیت عمل و شابلون چاپ انجام میشود با این تفاوت که دیگر مرکب برای چاپ وجود ندارد و تنها به شکل مشکی و سفید عمل حکاکی انجام میشود.

روش شیمیایی چاپ فلزات

از روش چاپ فلز روش شیمیایی فقط برای چاپ روی فلزات قابلیت انجام دارد و نکته در مورد این روش چاپ این است که فلز نباید دارای پوشش باشد و برای چاپ روی هر فلزی باید از محلول الکترولیت همان فلز استفاده گردد.

عمل چاپ بر روی فلزات یا به صورت رنگی و یا به شکل تکرنگ انجام میگیرد برای کار رنگی به تعداد رنگ چاپ نیاز به ساخت شابلون چاپ داریم یعنی یک کار چهار رنگ نیاز به 4 شابلون داریم.

البته اکثر کارهایی که برای چاپ فلز ارسال میگردد تک رنگ نهایتا 2 رنگ میباشند چون که تنظیم کارهای چهار رنگ با چاپ سیلک کار دشواری است.

امروزه با پیشرفت تکنولوژی برای چاپ چهار رنگ بر روی فلزات از چاپ های دیجیتال و فلت بد استفاده میگردد.

خدمات چاپ فلزات دیجیتال

چاپ دیجیتال فلز عمل چاپ را میتواند به شکل همزمان چهاررنگ را با هم انجام دهد و در همان مرحله چاپ جوهر به وسیله نور یووی خشک گردد.

مزیت این روش چاپی در سرعت وکیفت ان میباشد چون که مراحل مربوط به ساخت فرم و عملیات پیش از چاپ در ان حذف میگردد.
و مزیت دوم این روش امکان چاپ اطلاعات متغیر بر روی سطح چاپی میباشد.

اما معایب این روش چاپ فلز نسبت به شیوه چاپ سیلک ثبات پایین مرکب بر روی سطح فلز میباشد.

و از اشکالات این روش برای کارهای پر تیراژ هزینه بالای این شیوه چاپ در برابر چاپ سیلک است.

یکی دیگر از روش های چاپ فلز چاپ به روش ترانسفر میباشد.

این روش ابتدا به روش چاپ هلیوگراور اطلاعات چاپی برروی رول سلوفان چاپ میشود سپس به وسیله دستگاهترانسفر که بر اثر حرارت وفشار مرکب از روی سطح سلوفانجدا شده و بر روی سطح چاپی منتقل میگردد.

از روش ترانسفر برای چاپ باتیراژ بالا مناسب میباشد مخصوصا برای چاپ بر روی سطوح گرد از قبیل بطریهای مخصوص دارو مانند قرص های جوشان کارایی بسیاری دارد.

از مزایای این روش برای چاپ فلزات میتوان به کیفیت بالای چاپ و چاپ تصاویر رنگی با تعداد رنگ زیاد نام برد.که شما میتوانید بهترین کیفیت را در کانال آپارات ایران نشان این نمونه ها را مشاهده نمایید.

چاپ تامپو روی درب بطری
انواع روش های چاپ فلزات در ایران

توری چاپ سیلک

توری چاپ سیلک توری به نخ های بافته شده گفته میشود که به شکل ت…
سلیکون چاپ تامپو

پدچاپ تامپو

پد چاپ تامپو چیست؟ پد چاپ تامپو یکی از ابزار مورد استفاده در چا…
خدمات چاپ سیلک

چاپ صنعتی

چاپ صنعتی چیست؟ چاپ صنعتی در اصل به این صورت تعریف می شد ک…
خدمات چاپ سیلک

دستگاه چاپ فلز

دستگاه چاپ فلز دستگاه چاپ فلز امروزه با پیشرفت در تلنولژی دچار دگر…
چاپ افست فلز

چاپ افست فلز

چاپ افست فلز چیست؟ چاپ افست یکی از روش های چاپی است که بر اسا…

کاربرد ترام در چاپ

کاربردترام درچاپچگونهانجام میشود کاربرد ترام درچاپ گستردگی بسیار بالایی را …
خدمات چاپ سیلک

چاپ مستقیم روی فلزات

چاپ فلزات چاپ فلزات در ایران نشان با استفاده از تکنیک های چا…
خدمات چاپ سیلک

چاپ فلزات

چاپ فلزات ایران نشان دارای تجهیزات کامل چاپ فلزات و چاپ سیلک  می باشدو تمام مراحل تهیه فرم و فرایند چاپ در درون مجموعه انجام می شود.
خدمات چاپ سیلک

چاپ مستقیم روی قطعات

چاپ مستقیم روی قطعات توسط تجهیزات چاپ سیلک و تامپو در مجموعه …
چاپ تامپو روی شیشه

چاپ تامپو روی شیشه

چاپ تامپو روی شیشه در چاپ تامپو ایران نشان با کیفیت بسیار بالا و سر…

چاپ فلزات گرد

چاپ فلزات گرد را می توان در چاپ فلزات ایران نشان با کیفیت و ثبات ب…
خدمات چاپ سیلک

چاپ هلیوگراور روی فلز

چاپ هلیو گراور روی فلز چاپ هلیو گراور روی فلز یکی از شیوه های چاپی …